Jak przekonać dziecko do noszenia czapki?

Większość dzieci czapki nosić nie lubi. Dla rodziców to często prawdziwa udręka. Zwłaszcza jesienią i zimą kiedy nie trudno przeziębienie. Są jednak sposoby na to, aby dziecko nie tylko przekonać do tego, aby założyło czapkę, ale także do tego, aby samo zechciało ją nosić i to z przyjemnością.

Przede wszystkim należy zacząć od siebie. Dzieci zwykle biorą przykład z dorosłych, chcą być tacy jak oni. Dzieciom imponuje to co robią dorośli. Dlatego należy to wykorzystać. Nie przekona się dziecka do noszenia czapki jeśli sami nie będziemy tego robi. Należy samemu dać przykład. Jeśli dziecko zauważy, że rodzice, wujek czy ciocia noszą czapkę, same także nie będą miały do tego obiekcji.

model czapki dziecięcej

Jak doskonale widać na podstawie tego przykładu: https://bananakids.pl/czapki-dla-dziecka – czapki dziecięce to także moda. Dzieci zwłaszcza te w wielu przedszkolnym i szkolnym chcą być modne. Nie się odstawać od swoich rówieśników. Dlatego pozwólmy dziecku samemu wybrać czapkę. Oczywiście są pewne granice, ale głównie chodzi o to, kupiona czapka dziecięca odpowiadała aktualnej szkolnej modzie. Dzięki temu dziecko będzie ją nosiło z dumą. Jest to ważne zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

To tylko kilka pomysłów na to jak przekonać dziecko do noszenia czapki. Jeśli mamy z tym problem w domu warto je wypróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *