Kilka niezbędnych rzeczy dla dwulatka

Małe dzieci rozwijają się bardzo szybko i intensywnie, dlatego też rodzice muszą aktywnie reagować na ich zmieniające się potrzeby i wprowadzać nowe gadżety i rzeczy do ich funkcjonowania. Co zatem nie tylko może, ale wręcz powinno pojawić się w domu dwulatka?

Nocnik dla dziecka

nocniki dla dzieciNocniki dla dzieci zwykle kupuje się około drugiego roku ich życia. To powiem doskonały czas na rozpoczęcie tak zwanego treningu czystości, przy czym na początku nie należy spodziewać się jakichś spektakularnych efektów, a bardziej nastawić na zachęcanie dziecka do korzystania z nocnika i wzbudzanie jego zainteresowania tym przedmiotem. Nocniki dla dziecka można kupić kolorowe lub po prostu białe, mogą mieć opcję grania melodyjki, gdy dziecko pozytywnie załatwi swoją potrzebę fizjologiczną. I chociaż to wszystko może rzeczywiście wspierać trening czystości, najważniejsza jest po prostu cierpliwość i łagodne podejście do dziecka.

 

Butelka do trzymania

Dwuletnie dzieci bardzo często piją jeszcze mleczko lub grysik na kolację, dlatego też dobrze jest im kupić już wcześniej wygodną butelkę do trzymania, aby dziecko samodzielnie mogło trzymać sobie ją i spożywać posiłek. Nie ma potrzeby, by dwulatka karmić jak małe dziecko. Można pozwolić mu na taką małą samodzielność i wręczyć mu butelkę pełną pokarmu, z którą naprawdę doskonale sobie poradzi.

 

Szczoteczka do zębów

Jeżeli jakieś dziecko nie zaczęło już wcześniej myć zębów, 2 lata to tak naprawdę najwyższa pora na to, by to zmienić. W tym wieku dzieci zwykle mają już wszystkie zęby mleczne, o której trzeba teraz bardzo dobrze dbać, bo mleczaki mają dużą tendencję do szybkiego psucia się.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.