Komfort termiczny dziecka

Eksperci od wielu lat podkreślają, że w kwestii zapewnienia prawidłowych warunków do rozwoju naszego dziecka nie wystarczy zaspokojenie jego podstawowych potrzeb w postaci jedzenia, picia czy bliskości rodziców, ale również konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniego komfortu cieplnego – tak upalnym latem, jak i mroźną zimą. O ile lato dla większości z nas nie stanowi żadnego problemu, tak w wielu przypadkach podczas zimy nasze dzieci chodzą przegrzane…

Podobne odczuwanie temperatury

Wielu rodziców podczas ubierania swoich dzieci na zimowy spacer wychodzi z założenia, że dzieci zupełnie inaczej odbierają daną temperaturę. Wbrew pozorom nie jest to do końca prawdą – jeżeli sami wychodzimy z domu w zaledwie t-shircie oraz jednej kurtce, to nie ma żadnego powodu, aby dziecko  ubierać w trzy czy cztery warstwy ubrań!

Uniwersalność ubrań

Z tego też powodu tworząc garderobę dla dziecka, warto postawić nie tylko na markowe ubrania, ale przede wszystkim na ubrania uniwersalne, które nadadzą się niemal na każdą okazję. Jednym z takich elementów garderoby są bez wątpienia kominy dla dzieci – https://bananakids.pl/kominy-dla-dziecka – należy pamiętać, że najwięcej ciepła traci się przez głowę! Jednocześnie mogą one służyć na szalik czy apaszkę gwarantując nam, że dziecko nie zgubi tej części garderoby na spacerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *