Kreatywna zabawa klockami

Chyba nie ma dziecka, które nie doceniałoby zabawy klockami. Już od najmłodszych lat pobudza ona wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia nawet u najmłodszych dzieci.

Warto jednak pamiętać, że rodzaj klocków dla malucha zależny jest od jego wieku – wszystko to w celu zapewnienia mu bezpieczeństwa, które powinno być podczas zabawy najważniejsze.

Klocki Mega Bloks

Przeznaczone są dla dzieci już w wieku roku. Są duże, dzięki czemu maluchowi łatwo jest utrzymać je w ręce. Dzięki ich budowie nie ma szans na połknięcie drobnych elementów nawet przez najmłodsze bobasy.

Klocki Mega Bloks dla dzieci umożliwiają kreatywną zabawę już od najmłodszych lat. Mniejsze dzieci mogą poznawać za pomocą dotyku ich kształty i fakturę, starsze z pewnością zaczną próbować tworzyć z nich budowle.

Mniejsze klocki

Drobne klocki może i pozwalają na budowanie bardziej skomplikowanych konstrukcji, niemniej jednak nadają się tylko dla starszych dzieci, co do których nie ma już ryzyka ich połknięcia.

Drobne klocki mają tez tendencję do gubienia się, dlatego wato zadbać, by były przechowywane w zamykanym pudełku. Im większy komplet, tym większa zabawę zapewnia, pozwala bowiem na tworzenie naprawdę niezliczonych kompozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *