Laktatory ręczne – co warto o nich wiedzieć?

Kiedy planuje się karmić piersią, warto rozważyć zakup laktatora. Może okazać się bardzo przydatny nie tylko w szpitalu, ale również jeszcze długo po powrocie do domu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju laktatory ręczne oraz elektryczne. Laktator ręczny nie stanowi dużego wydatku, więc można na początek rozważyć jego zakup.

Rodzaje laktatorów ręcznychlaktator reczny z gruszka

Otóż wyróżnia się ich trzy rodzaje:
– tłokowe,
– gruszkowe.
– z pompką.

Laktatory tłokowe działają na zasadzie strzykawki i wymagają użycia dwóch rąk – jedną trzeba trzymać lejek przy piersi, a drugą miarową naciskać tłok, by odciągnąć pokarm.

Z kolei działanie laktatorów gruszkowych opiera się na zaciskaniu i puszczaniu pompki, dzięki czemu wytwarzanie jest podciśnienie niezbędne do zasysania piersi i odciągania pokarmu. Tego typu laktatory również wymagają użycia dwóch rąk – jedna do trzymania lejka, druga do zaciskania pompki.

Natomiast laktatory z pompką umożliwiają odciąganie pokarmu jedną ręką. Lejek przykłada się do piersi i tą samą ręką pompką wytwarza niezbędne podciśnienie do odciągania pokarmu.

Laktator ręczny – przydatne elementy

Niektóre modele laktatorów mają możliwość regulacji siły ssania, co ułatwia dostosowanie mocy odciągania pokarmu do swoich potrzeb czy możliwości. Dwufazowość odciągania może być również pomocna. Funkcja ta daje możliwość odciągania pokarmu w trybie stymulacji laktacji oraz głębokiego odciągania, podobnie jak podczas ssania piersi przez dziecko. Przydatne są także silikonowe nakładki masujące.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.