Obozy jęzkowe za granicą

Od pewnego czasu wiele osób, którym zależy na rozwoju umiejętności językowych swoich dzieci postanawia wysłać je na zagraniczny obóz językowy Londyn czy inne duże miasta zachodniej Europy to niewątpliwie dobre miejsca na połączenie nauki języków w praktyce z atrakcyjnym wyjazdem, dlatego tam najczęściej szkoły organizują tego typu kursy.

Czym są obozy językowe?

W trakcie takiego obozu przeprowadzonych jest przynajmniej kilkadziesiąt godzin zajęć stricte językowych. Z reguły nauki jest około 4 godzin dziennie, głównie w postaci gier i ćwiczeń w terenie.

Dzieci w czasie odwiedzania atrakcji, muzeów i zabytków zdobywają samodzielnie informacje na ich temat na podstawie rozmów i wykładów w języku danego kraju prowadzonych przez miejscowych pracowników.

Zakwaterowanie

Dzieci wyjeżdżające na obóz językowy w Londynie czy Berlinie zazwyczaj zakwaterowane są w domach miejscowych rodzin, co stwarza dobrą okazję do zaznajomienia się ze zwyczajami panującymi w Anglii czy Niemczech. Rodziny są oczywiście przedtem sprawdzone pod kątem warunków mieszkaniowych jak i podejścia do młodzieży. Najczęściej są to rodziny z klasy średniej, jednocześnie zróżnicowane etnicznie oraz kulturowo.

Dla dzieci przeznaczane są zwykle pokoje 2-4 osobowe. W miejscu zamieszkania uczestnicy mogą liczyć też na cztery posiłki dziennie oraz swobodny dostęp do łazienki oraz salonu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *