Odpowiednie buty do nauki chodzenia

Chodzenie, czyli jedna z ważniejszych umiejętności naszego dziecka. Kiedy zaczynamy obserwować, jak nasze dziecko samodzielnie stoi i zaczyna robić pierwsze kroczki podpierając się mebli, wiemy, że rozpoczął się okres nauki chodzenia. Często jednak w przypływie radości zapominamy, że w tym czasie niezwykle ważne jest obuwie. Sprawdźmy, jakie powinny być buty do nauki chodzenia.

Buty do nauki chodzenia – podstawowe parametry

niemowlęce buciki do nauki chodzeniaPodstawowym elementem, który wpływa na to, że najlepsze buty do nauki chodzenia będą wygodne i bezpieczne, jest dobrze dobrany rozmiar obuwia. Najbardziej optymalna wielkość bucika, to taka, która nie ogranicza ruchów, a jednocześnie nie pozostawia zbyt dużej swobody. Dlatego, powinno wybierać się buty o centymetr dłuższe od dziecięcej stopy. Wtedy zyskamy pewność, że but nie będzie za ciasny, ale stopa zyska odpowiednie trzymanie. Kolejny aspekt to rodzaj noska. Powinien być zaokrąglony, co zapewni dowolność i swobodę ruchów paluszków malca. Wybierajmy też buty o giętkiej podeszwie. Właściwą pracę stóp zapewni jedynie obuwie, w którym podeszwa zgina się.

Dodatkowe udogodnienia

Obok wymienionych powyżej aspektów, należy zwrócić również uwagę na dodatkowe elementy, które zwiększą wygodę użytkowania bucików przez dziecko, jak i naszą podczas opieki nad nim. Ostatnimi czasy furorę robią buciki wyposażone w tzw. zamek Zip Around, który ciągnie się aż do środka podeszwy. Dzięki temu, rozpinanie, wkładanie i zdejmowanie bucika jest niezwykle wygodne i proste, co jest dużym ułatwieniem. Dzieci zazwyczaj niechętnie poddają się tej czynności. Warto wybierać również buciki ze skóry lub innego naturalnego materiału. Wystrzegajmy się obuwia syntetycznego. Naturalne materiały zapewniają wysoki stopień oddychania, dzięki czemu stopy się mnie pocą, co zapobiega rozwojowi bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *