Pościel do wózka dziecięcego – co warto o niej wiedzieć?

Zakup nowego wózka dziecięcego to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także wybór porządnej pościeli niemowlęcej. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim pościel antyalergiczna.

Jaki materiał jest najlepszy?

Porządna pościel do wózka dziecięcego powinna być wykonana w całości z wysokiej jakości bawełny. Jedną z największych zalet bawełny jest nie tylko to, że jest miła w dotyku, ale również to, że można ją prać w bardzo wysokich temperaturach. Unikać należy z kolei pościeli, która w swoim składzie zawiera różnorodne domieszki włókien syntetycznych. Dla skóry niemowlęcej najbezpieczniejsze są oczywiście naturalne materiały. Najbardziej wymagający rodzice powinni postawić na flanela bawełniane i satynę, która po bardzo długiej przerwie ponownie powraca do mody.

O czym należy pamiętać?

Dobra pościel do wózka dziecięcego w żadnym wypadku nie może posiadać wystających sznureczków i guziczków. Warto zadbać także i o to, aby zamek błyskawiczny być starannie ukryty, dzięki czemu nie będzie stwarzał zagrożenia dla dziecka. Przed zakupem nowej pościeli do wózka dziecięcego warto dokładnie upewnić się, czy posiada ona odpowiednie certyfikaty, które w chwili obecnej są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania. Bezpieczna pościel do wózka dziecięcego powinna posiadać nie tylko certyfikat PZH (Państwowego Zakładu Higieny), ale również certyfikat Instytutu Matki i Dziecka i Oeko-Tex Standard 100.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.