Specjalne pastele w sam raz do dziecięcych rączek

Wśród przyborów do rysowania i malowania nie brakuje tych przeznaczonych dla najmłodszych użytkowników. Są wśród nich specjalne pastele olejne, wygodne, o ergonomicznym kształcie, zapewniające miłe chwile spędzone na kreatywnej zabawie.

Wybór pasteli olejnych dla dzieci

Młodsi użytkownicy z wielką chęcią próbują swoich sił w malowaniu pastelami, które coraz częściej spotkać można już w przedszkolach czy w młodszych klasach szkoły podstawowej. Korzystanie z nich jest przyjemne, zwłaszcza po zainwestowaniu w opakowanie mieszczące pastele w dwudziestu czterech, bądź nawet trzydziestu sześciu kolorach. Taki zestaw daje bardzo dużo możliwości podczas tworzenia. Już podstawowe pastele olejne pozwalają na uzyskanie różnych odcieni, zwłaszcza jeśli będzie się ich umiejętnie używać. Gdy dziecko potrzebuje pasteli tylko na zajęcia w szkole, nie jest zbyt zainteresowane plastyką, w zupełności wystarczy najbardziej podstawowy zestaw.

Rozwój malucha

Chociaż pastele olejne wydają się być nieco bardziej zaawansowaną „zabawką” niż zwykłe kredki, nadają się dla dzieci od kilku lat życia, pod warunkiem oczywiście, że nie zostaną bez opieki rodziców. Korzystanie z pasteli, zwłaszcza opakowania zawierającego dużą ilość kolorów, pozwala rozwinąć u młodego użytkownika wrażliwość na barwy i inne zjawiska – światłocień, faktury, przenikanie kolorów, kontrast. Pastele wydają się nawet bezpieczniejsze od kredek, bo są miękkie, nie wymagają ostrzenia, nie mają ostrych krawędzi ani szpiczastego zakończenia. Trudno sobie nimi zrobić krzywdę, dlatego też są zalecane dla najmłodszych chętnych i często pojawiają się już na przedszkolnych zajęciach plastycznych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.