przewijanie dziecka
Akcesoria dziecięce

Czy pokrowiec na przewijak jest niezbędny?

Akcesoria do karmienia, kolorowe kocyki, wygodne poduszeczki, praktyczne półki – lista rzeczy, które planuje się kupić wyposażając pokój dla noworodka jest bardzo długa. Są na niej przedmioty, które rodzicom ułatwiają dbanie o pielęgnację maluszka. Wśród nich powinien znaleźć się m.in. pokrowiec na przewijak.

Po co przewijak?

Przewijak to miejsce, w którym nie tylko zmienia się dziecku pieluszkę. Doskonale sprawdza się, gdy trzeba maluszka przebrać lub zorganizować mu pierwsze w jego życiu zabawy. Zaletą tego akcesorium jest przede wszystkim wygoda dla rodziców. Przewijak można bowiem zainstalować na optymalnej dla nich wysokości. Biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki dziecko spędzi na przewijaku, koniecznie trzeba zadbać również o jego komfort i przede wszystkim utrzymanie czystości i higieny w tym miejscu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokrowca na przewijak?

Podstawowym kryterium przy wyborze akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji noworodka jest bezpieczeństwo. Kolejne to: komfort i wygoda w jego użytkowaniu zarówno przez rodziców, jak i dziecko. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność. Czym więc powinien charakteryzować się dobry pokrowiec na przewijak?

• Przyjazny materiał – musi być delikatny dla wrażliwej skóry dziecka, łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na działanie środków piorących. Warto zwrócić uwagę na jego zdolność wchłaniania wilgoci.
• Mocowanie – pokrowiec powinien mieć system, który pozwoli zamocować go na przewijaku w taki sposób, by nie zsunął się z niego w czasie wykonywania czynności pielęgnacyjnych

Możliwość komentowania Czy pokrowiec na przewijak jest niezbędny? została wyłączona