heim
Rozwój dziecka,  Uncategorized

Propozycje wydawnictwa Heim, które uczą współpracy i radzenia sobie z emocjami

Nauka współpracy i radzenia sobie z emocjami może mieć miejsce nie tylko w wieku przedszkolnym czy szkolnym, ale również dorosłym. Wbrew pozorom tego rodzaju umiejętności przydają się przez całe życie, dlatego warto nabyć je w każdym momencie. Z pomocą przychodzi wydawnictwo Heim, które przygotowało szereg pomocy naukowej do pracy w grupie, a także do pracy indywidualnej.

Do przedszkola, szkoły, a nawet do pracy

Umiejętne zarządzanie czasem, kontrolowanie własnych emocji, nawiązywanie kontaktów towarzyskich czy dobra współpraca są kluczowe w życiu społecznym każdego człowieka. Nie wszyscy jednak potrafią poradzić sobie ze złością, nie każdy będzie umiał efektywnie współpracować, dzieląc się obowiązkami z innymi. Dlatego też bardzo istotne jest ciągłe zdobywanie i doskonalenie tego typu umiejętności, za pomocą efektywnych ćwiczeń. Często zajęcia z tego zakresu prowadzone są już w przedszkolach – placówka nawiązuje współpracę z pedagogiem bądź psychologiem, który potrafi pracować z dziećmi i w ciekawy sposób przekazuje im wiedzę. Najwięcej możliwości w zakresie kształtowania umiejętności społecznych daje szkoła. Dzieci są już wtedy na tyle dojrzałe, że rozumieją pewne zależności, jednak nie zawsze potrafią odnaleźć się w otaczającym ich świecie. Zajęcia w szkołach najczęściej prowadzą pedagodzy bądź psycholodzy. Co ciekawe, coraz więcej pracodawców decyduje się zorganizować podobne warsztaty dla swoich pracowników, tak aby mogli oni jeszcze efektywniej wykonywać swoje obowiązki. Podobnie jak w przypadku przedszkoli czy szkół, najczęściej prowadzi je psycholog bądź coach. Bardzo istotne są tutaj pomoce naukowe, które:

  • pomagają zrozumieć konkretny problem,
  • dają możliwość wykonania poszczególnych ćwiczeń,
  • w ciekawy sposób uświadamiają kursantom, z czym jeszcze mają kłopoty. 

Ciekawe propozycje dla szkół, przedszkoli czy zakładów pracy przygotowało wydawnictwo Heim. W swojej ofercie posiada ono szereg pomocy naukowych, które nie tylko ułatwiają pracę, ale również potrafią zainteresować danym tematem.

heim

Materiały do pracy własnej

W kształtowaniu własnej osobowości bardzo istotna jest praca własna, dzięki której można samemu odpowiedzieć sobie na wiele nurtujących pytań. Niemniej jednak do pracy własnej także potrzebne są stosowne materiały, które ukierunkują na zrozumienie danego problemu, a także wskażą ćwiczenia, jakie należy w konkretnym przypadku wykonać. Tutaj z pomocą przychodzi wydawnictwo Heim, które oferuje ciekawe pozycje dla uczniów, młodzieży, a także osób dorosłych. Materiały udostępnione przez wydawnictwo Heim są wartościowe, gdyż tworzone były przez profesjonalistów, a następnie konsultowane z autorytetami w dziedzinie psychologii i pedagogiki. 

Gdzie kupić pomoce wydawnictwa Heim?

Wydawnictwo Heim nie jest tak popularne, jak inne, które dostarczają czytelnikom materiały naukowe. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na pozycje, które wypuszcza na rynek, gdyż te są naprawdę pomocne w kształtowaniu osobowości czy radzeniu sobie z problemami, jakie niesie za sobą życie w społeczeństwie. Książki czy innego rodzaju materiały wydane przez Heim można zakupić w dobrych księgarniach edukacyjnych. Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie działają one nie tylko stacjonarnie, ale również internetowo. Zakupów mogą dokonywać osoby fizyczne, a także placówki edukacyjne bądź szkoleniowe oraz specjaliści, prowadzący indywidualne praktyki. W księgarniach edukacyjnych można zaopatrzyć się w wiele pomocnych materiałów wydawnictwa, które przeznaczone są do pracy z osobami w różnym wieku. 

Możliwość komentowania Propozycje wydawnictwa Heim, które uczą współpracy i radzenia sobie z emocjami została wyłączona