Zabawki dla dziecka

Gra „5 sekund” – dlaczego warto kupić dziecku?

W swoim show Ellen DeGeneres często zabawia gości różnego rodzaju grami. Jedną z nich jest „5 sekund”. Polega ona na podawaniu przez uczestników trzech rzeczy z jednej kategorii w ciągu tytułowych 5 sekund.

Jeżeli któryś uczestnik tego nie zrobi, nie zdobywa punktu. Przykładowe pytania to: „Wymień trzy owoce w kolorze zielonym” lub „Wymień trzy państwa na literę A”. Od pewnego czasu gra dostępna jest w formie planszowej.

5 sekund – to wcale nie tak długo!

Wydawać by się mogło, pięć sekund w zupełności wystarczy na wyliczenie trzech przedmiotów. Presja czasu i rywalizacja jednak robią swoje. I o to właśnie chodzi w tej grze! Należy szybko myśleć i szybko wypowiadać swoje myśli na głos.

Wiele korzyści

Gry dla dzieci rozwijające percepcję myślową powinny znajdować się w każdym domu a kupisz je bez problemu w wielu sklepach online, np. tu. Za grą „5 sekund” przemawia wiele zalet.

Dziecko nabywa umiejętności szybkiego myślenia, ale i również błyskawicznego podejmowania decyzji pod presją czasu. Staje się bardziej błyskotliwe i kreatywne w swoich odpowiedziach. Jak w każdej grze, także i tutaj ma miejsce rywalizacja. To dobrze, maluch z czasem nauczy się, że status przegranego to nic złego i że podczas gry (tak jak w prawdziwym życiu) ponosi się czasem porażki.

Możliwość komentowania Gra „5 sekund” – dlaczego warto kupić dziecku? została wyłączona