artykuły papiernicze dla dzieci
Zabawki dla dziecka

Kreatywne zabawy dla dzieci z wykorzystaniem papieru

Kiedy za oknem szaro i ponuro wielu rodziców zastanawia się jak zorganizować czas swoim dzieciom. W końcu posadzenie ich przed telewizorem z włączonymi bajkami nie jest rozwiązaniem dobrym na dłuższą metę. W takich przypadkach warto mieć pod ręką kilka podstawowych rzeczy, dzięki którym zapewnimy pociechom kreatywną zabawę.

Jakie przybory warto mieć w domu?

W przypadku mniejszych dzieci najczęściej wystarczy zapewnić im czystą kartkę papieru i szeroki wybór kredek. Rysowanie potrafi zaangażować je na bardzo długo. Wiele ciekawych, gotowych kolorowanek można znaleźć w sklepach z artykułami papierniczymi np. Biurfan Białystok ma ich bardzo dużo na swoim terenie. Większe dzieci będą natomiast czerpać dużo radości z wykonywania różnych prac plastycznych. Pamiętajmy, że wymagają one od naszej pociechy pewnych zdolności manualnych i często potrzebna będzie im nasza pomoc przy wykonaniu zadania. Warto zaopatrzyć się wcześniej w potrzebne artykuły papiernicze Białystok ma szeroki wybór sklepów z odpowiednim asortymentem.

Przykładowe zabawy dla dzieci

Kiedy już zaopatrzymy się w stosowne artykuły papiernicze, to nie pozostaje nic innego, jak zaprosić dzieci do zabawy. Bardzo ciekawymi przykładami kreatywnych zabaw są:

  • wykonywanie z kartonu i bibuły figurek zwierząt,
  • wycinanie i kolorowanie masek z papieru,
  • wycinanie piórek z papieru i sklejanie ich w pióropusz,
  • rysowanie, kolorowanie i wycinanie postaci z kartonu lub papieru i odpowiednich dla nich ubranek,
  • wykonanie kwiatów z bibuły i drutu,
  • zrobienie piniaty z papieru i bibuły, którą wykorzystamy podczas najbliższej imprezy urodzinowej.

To tylko niektóre z bardzo ciekawych i angażujących zabaw dla maluchów. Kreatywne spędzanie czasu, to nie tylko świetna rozrywka, ale także możliwość wspierania rozwoju artystycznego naszych dzieci.

Możliwość komentowania Kreatywne zabawy dla dzieci z wykorzystaniem papieru została wyłączona