ultra plastelina
Zabawki dla dziecka

Co warto wiedzieć o ultra plastelinie?

Wielu rodziców szuka różnych sposobów, by pomóc swojemu dziecku prawidłowo się rozwijać. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego jak wiele korzyści niesie za sobą zabawa plasteliną. Dlaczego warto kupić ją dziecku i na jaki rodzaj najlepiej się zdecydować?

Nowoczesna plastelina

Zabawa plasteliną to nie tylko lepienie kulek czy niewielkich figurek, ta pozornie prosta czynność daje dziecku wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest rozwój manualnych zdolności malca – dzięki zabawie z czasem z większą łatwością przyjdzie mu choćby nauka samodzielnego jedzenia łyżeczką. Nie można nie wspomnieć o rozbudzaniu wyobraźni.

Tradycyjna plastelina znana jest wszystkim od dawna, jednak od kilku lat dzieci chętnie bawią się też Ultra plasteliną. Wyróżniają ją między innymi nietypowe kolory, w sklepach można bowiem znaleźć plastelinę w metalicznych barwach. Niektóre wersje dodatkowo świecą w ciemności, co sprawia dzieciom dużo frajdy. Dostępna jest też Ultra plastelina, którą po wcześniejszym schłodzeniu w lodówce można stłuc jak porcelanę. Mali fani nietypowych rozwiązań na pewno z chęcią sięgną również po magnetyczną wersję zabawki – możliwa jest zmiana kształtu plasteliny po przyłożeniu do niej magnesu.

Ważne jest jednak, aby nie umożliwiać samodzielnej zabawy plasteliną małym dzieciom, ponieważ może ona połknięta. Najmłodsze dzieci powinny bawić się tą zabawką pod czujnym okiem rodzica.

Możliwość komentowania Co warto wiedzieć o ultra plastelinie? została wyłączona