Uncategorized,  Zabawki dla dziecka

Najlepsze zabawki interaktywne

W dzisiejszych czasach w sklepach nie brakuje wymyślnych oraz innowacyjnych produktów. Dotyczy to wszystkich obszarów, także zabawek dziecięcych. Obecnie triumfy święcą różnego rodzaju zabawki interaktywne, których jest naprawdę sporo. Są to zabawki multisensoryczne, które angażują maluchy na różnych poziomach (np. wzrokowym, słuchowym czy motorycznym). Już kilkumiesięczne niemowlaki mogą korzystać z nowinek technicznych. Zabawki interaktywne dla dzieci nie tylko bawią, ale także uczą. Ich rolą jest wywoływanie określonych reakcji u dzieci dostosowanych do ich wieku i poziomu rozwoju intelektualnego. Zabawki tego typu mogą pomagać w nauce liczenia, rozróżniania kolorów czy opanowywania podstawowej koordynacji ruchowej. Jakie zabawki interaktywne zasługują na szczególną uwagę rodziców i opiekunów?

Miś szumiś

Zalety grającego misia doceniają wszyscy rodzice maluchów mających problemy z zasypianiem i spokojnym odpoczynkiem nocnym. Szumisie nie tylko operują dobrze znanymi melodiami popularnych kołysanek, ale również potrafią emitować tzw. białe szumy. Są to specjalne dźwięki o określonych częstotliwościach, które kojąco wpływają na najmłodszych. Takie odgłosy ułatwiają zasypianie i sprawiają, że maluchy czują się bezpiecznie. Przykładem są odgłosy słyszalne w brzuchu mamy. Dla dorosłego człowieka może to być kanonada nic nieznaczących dźwięków, lecz dla malucha to doskonale rozpoznawalne tony kojarzące się z okresem życia płodowego. Szumisie potrafią także świecić w różnych kolorach, ukazując na ścianach i suficie iluminacje, które mogą np. stanowić odwzorowanie nocnego nieba usianego tysiącem gwiazd. Interaktywne misie są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych maskotek przytulanych do snu. Przynoszą rozrywkę oraz ukojenie po ciężkim dniu.

Interaktywny pociąg lub pianinko

Małe dzieci najbardziej lubią zabawki, które można dotknąć w określonym miejscu, co spowoduje wydanie odgłosu lub zapalenie się światełka w określonym kolorze. Zauważają wówczas, że ich działanie wywołuje konkretne skutki w świecie zewnętrznym. Zabawki interaktywne dla dzieci w formie jeżdżącego pociągu, który gra i imituje odgłosy zwierząt to najlepsi nauczyciele. Pociąg może się składać z elementów, na których są literki lub cyferki, więc starsze dzieciaki przy okazji uczą się rozpoznawać znaki. Interaktywne pianinka pozwalają tworzyć pierwszą w życiu muzykę. Klawisze mają sporo zróżnicowanych funkcji. Często działają na zasadzie naśladowania rzeczywistości, dzięki czemu dziecko uczy się kojarzyć dany dźwięk z jego realnym źródłem.

Laptop edukacyjny

Mini laptopy dla dzieci są przeznaczone dla nieco starszych pociech w wieku 5 – 6 lat i wzwyż. Można na nich wyświetlać bajki, uczyć się dodawania, odejmowania lub odczytywania słów. Zabawki tego typu mogą służyć przedszkolakom do szlifowania umiejętności nabywanych z pomocą pedagogów. Laptopy interaktywne, podobnie jak profesjonalne komputery dla dorosłych użytkowników, dają możliwość grania w gry przygodowe, zręcznościowe lub symulacyjne, które trenują sprawność dziecięcych paluszków, bądź spostrzegawczość małych odkrywców.

Możliwość komentowania Najlepsze zabawki interaktywne została wyłączona