oświetlenie
Parenting

Oświetlenie w pokoju dziecięcym

Głównym kryterium przy wyborze oświetlenia do pokoju dziecka powinna być również funkcjonalność. Pamiętajmy również o tym, by zwrócić uwagę na walory estetyczne dobieranych modeli.

Oświetlenie główne

W tym punkcie mamy kilka opcji do wyboru. Możemy zdecydować się zarówno na lampę sufitową, jak i na lampę wiszącą. Jej typ powinien być oczywiście dopasowany do ogólnego wystroju pomieszczenia, jak i do indywidualnych upodobań lokatora.

Światło przy biurku

Miejsce, w którym postawimy lampkę powinno być ustalone na podstawie tego, czy nasza pociecha jest prawo, czy też leworęczna. W pierwszym przypadku ustawiamy lampkę po lewej stronie, w drugim odwrotnie.

Zwolennicy LEDów mogą oczywiście zamontować je od spodu w meblach, nie powinny one jednak występować samodzielnie. Przepuszczane przez nie światło nie będzie bowiem na tyle intensywne, aby umożliwić naszemu potomkowi pracę w komfortowych warunkach.

Lampki nocne

Powinniśmy poświęcić im szczególnie wiele uwagi, jeśli nasze dziecko lubi czytać do poduszki. Wtedy nie sprawdzą się bowiem modele, których obudowa nie przepuszcza zbyt wiele cennego światła. Zainstalowanie takich lampek nocnych mogłoby bowiem skutkować pojawieniem się wad wzroku.

Możliwość komentowania Oświetlenie w pokoju dziecięcym została wyłączona