Akcesoria dziecięce,  Uncategorized

Prześcieradło do gondoli – na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Nie jest tajemnicą, że w pierwszych miesiącach życia dziecko nie reaguje jeszcze dobrze na zmiany temperatury. Dlatego też zabierając je na spacer, warto zaopatrzyć się w gadżety, które zapewnią niemowlęciu odpowiedniej termoizolacji. Z tego też powodu prześcieradło do gondoli jest konieczne – i to niezależnie od panującej pory roku. Jak się jednak okazuje termoizolacja to nie jedyna zaleta tego produktu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Czy prześcieradło do wózka dla dziecka jest potrzebne?

Prześcieradło do gondoli (szumisie.pl/wyprawka-dla-maluszka/przescieradla/) to jeden z podstawowych elementów wyprawki dla niemowlaka. Stosowane w trakcie spacerów, pozwala zabezpieczyć dziecko przed temperaturami, do których dziecko nie jest jeszcze przyzwyczajone. Stosowanie prześcieradła pozwala również na utrzymanie czystości w wózeczku. Skutecznie chroni ono bowiem przed zabrudzeniami, jakie mogą powstawać na dnie gondoli, w której umieszcza się dziecko – w tym również i moczu. Stosując je, łatwiej jest więc zadbać o odpowiednią higienę wózka.

Jakie prześcieradło do wózka wybrać?

Nad tym pytaniem zastanawia się wielu rodziców. Wbrew pozorom w tej roli nie sprawdzi się bowiem każdy materiał. Idealne prześcieradło do gondoli powinno być wykonane z materiałów, które nie będą uczulać, a w dodatku zapewnią dziecku najwyższego komfortu. Warto również wziąć pod uwagę to, że skóra dziecka jest bardzo delikatna. Dlatego też prześcieradło powinno być miękkie i delikatne w dotyku. Niezmiernie ważnym aspektem jest również to, by się nie rolowało i nie zawijało – każda mała nierówność może wywołać u dziecka dyskomfort. Nie wspominając o podrażnieniach i wysypkach, które może wywołać. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze prześcieradła do gondoli?

Materiał

Jednym z najczęściej spotykanych materiałów, jaki służy do produkcji prześcieradeł dla dzieci, jest bawełna. Tkanina ta jest przede wszystkim naturalna, co oznacza, że nie zakłóca ona prawidłowej cyrkulacji powietrza. Skóra dziecka będzie mogła oddychać, a jednocześnie zostanie zabezpieczona przed chłodem oraz przepacaniem się. Ze względu na to, iz posiada ona właściwości higroskopijne, na jej powierzchni nie zgromadzi się wilgoć. Ponadto jest ona odporna na rozciąganie i się nie elektryzuje. Ich ciekawą alternatywą są prześcieradła do wózka wykonane z frotté. Są nieco grubsze, a w dodatku bardzo ciepłe, przez co idealnie nadają się do użytku zimowego. Z kolei latem poleca się stosowanie produktów wykonanych np. z jerseyu, który świetnie absorbuje wilgoć i delikatnie chłodzi ciało. Bez względu na to, który z nich wybierzesz – upewnij się, że materiał jest przyjemny w dotyku i nie powoduje podrażnień.

Atesty i certyfikaty

Są one gwarancją bezpiecznego użytkowania produktu. Potwierdzają one bowiem, że w materiale zastosowanym do produkcji prześcieradła nie znalazły się substancje szkodliwe, które mogłyby podrażnić skórę dziecka lub zaszkodzić jego zdrowiu. Mowa tu m.in. o sztucznych barwnikach, które mogą stać się powodem wielu alergii. Najbardziej uznanym na całym świecie wyróżnieniem jest certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Produkty, które go posiadają, są wolne od barwników azotowych, metali ciężkich i wielu rakotwórczych substancji, które mogłyby zaszkodzić niemowlęciu.

Rozmiar

Powinien zostać dopasowany pod kątem wymiarów gondoli lub dna wózka. Pod żadnym pozorem nie powinno się rolować, czy przesuwać – może to bowiem spowodować ogromny dyskomfort. Jednym z najlepszych rozwiązań są prześcieradła do wózka z gumką, która zabezpiecza materiał przed przesuwaniem.

Design

To ostatnia z kwestii, na którą warto zwrócić uwagę. Na szczęście na rynku nie brak wielu ciekawych propozycji, które różnią się od siebie zarówno pod względem kolorystyki, jak i wzornictwa. Bez problemu można spośród nich wybrać prześcieradło dla dziewczynki lub chłopca. Warto postawić na modele w stonowanych kolorach, które nie będą zbyt jaskrawe. Małe dzieci bywają bowiem wrażliwe na bodźce wzrokowe. Dobrze jest jednak postawić na delikatne wzory, które rozbudza wyobraźnie dziecka.

Możliwość komentowania Prześcieradło do gondoli – na co zwracać uwagę przy jego zakupie? została wyłączona