Zabawki dla dziecka

Kiedy warto zakupić dziecku kostkę Rubika?

Niejeden rodzic ma problem z doborem odpowiedniej zabawki dla swojego dziecka. Istotne jest to, aby zadbać nie tylko o rozrywkę malucha. Bardzo ważny jest jego rozwój. Mózg powinien być pobudzany do wzmożonego wysiłku. Z pewnością pozytywnie wpłynie to również na inne obszary życia np. tempo przyswajania nowych informacji w szkole. Magiczna kostka wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Kostki Rubika dla najmłodszych


Wiele dzieci nie ma pojęcie, jak ułożyć kostkę Rubika. Nic nie szkodzi! Maluch z czasem zrozumie na czym polega zabawa. Bardzo ważne jest tutaj wsparcie osoby dorosłej. Produkt sprawdzi się nawet w przypadku trzyletnich dzieci, o ile będzie właściwie dopasowany do wieku.

Kostki dla najmłodszych posiadają małą liczbę pól. To właśnie dzięki temu są one przystosowane do możliwości przedszkolaków. Oczywiście smyk może mieć trudności. Należy cierpliwie tłumaczyć mu, jak ułożyć kostkę Rubika.

Magiczne kostki dla starszych dzieci


Magiczne kostki występują w tak wielu wariantach, że wybór produktu dla dziecka nie powinien być problemem. Starsze dzieci często sięgają po modele klasyczne, które dedykowane są dorosłym.

Należy zaznaczyć, że ułożenie kostki powinno być wyzwaniem. Tylko wtedy można pobudzić logiczne myślenie.

Możliwość komentowania Kiedy warto zakupić dziecku kostkę Rubika? została wyłączona