Piasek kinetyczny dla dzieci
Zabawki dla dziecka

Wspaniała zabawa w piasku kinetycznym

Bolączką każdego z nas są zabrudzenia na podłodze, przez co trzeba ją ciągle zamiatać, myć. Pod podeszwą butów wnosimy do wnętrz drobinki piasku i szereg innych zabrudzeń. Trudno wyobrazić sobie to, aby nasza pociecha bawiła się w piasku w domu. Mamy jednak alternatywę w postaci piasku kinetycznego, który nie brudzi rąk ani dywanów, łatwo go sprzątnąć. Dzieci mogą poczuć się jak na placu zabaw, robić babki i budować zamki z piasku, przesypywać go między palcami.

Jak mieć piaskownicę w domu i nie nabrudzić?

Jeśli chcemy sprawić dzieciom radość i jednocześnie zaskoczyć je czymś unikalnym, warto zainwestować w piasek kinetyczny. Jest to połączenie naturalnego piasku z olejem silikonowym, który sprawia, że staje się on bardziej sprężysty, można zmieniać dowolnie jego kształty. Małe dzieci uwielbiają bawić się takim magnetycznym piaskiem, a rodzice nie muszą martwić się o to, że będą całe brudne albo w domu zapanuje nieporządek. Ta nietypowa zabawka zapewni wiele godzin świetnej zabawy i posłuży przez długi czas użytkownikowi. Z takiego piasku stworzymy wielorakie budowle, będzie można poczuć się niemalże jak na plaży. Elastyczność piasku sprawia, że nadamy mu dowolne kształty i to bez obawy o to, że stworzona z trudem forteca zaraz się rozpadnie. Masa kinetyczna zachowa nadaną jej formę, a ręce pozostaną suche i czyste. Co więcej, nie ma miejsca osadzanie się na niej kurzu.

Piasek kinetyczny w dotyku zdaje się być mokry, ale to tylko złudzenie. W jego składzie nie znajdziemy żadnych szkodliwych substancji, wobec czego jest to w pełni bezpieczna zabawka dla każdego. Nawet najmłodsi mogą bawić się w takim piasku do woli, po czym włożyć do pojemników i użyć ponownie, gdy przyjdzie na to ochota. Jest to świetna alternatywa dla plasteliny, nawet dla dzieci skłonnych do alergii. Najlepiej będzie kupić gotowy zestaw piasku magnetycznego wraz z wieloma akcesoriami i foremkami ułatwiającymi budowanie. Jest to bardzo pożyteczna zabawka edukacyjna, która pobudza wyobraźnię, myślenie przestrzenne i kreatywność.

Możliwość komentowania Wspaniała zabawa w piasku kinetycznym została wyłączona