Parenting,  Uncategorized

Prezenty na babyshower- co wybrać dla mamy, a co dla dziecka?

Babyshower to coraz chętniej organizowane w naszym kraju przyjęcie z okazji zbliżających się narodzin dziecka. Zgodnie z tradycją wszyscy zaproszeni gości obdarowują przyszłą mamę prezentami. Mogą być to praktyczne upominki dla dziecka, jak i te, które przydadzą się samej kobiecie, w tym pięknym lecz wymagającym okresie życia. Jakie prezenty na babyshower będą odpowiednim wyborem?

Prezenty na babyshower- jak dokonać rozsądnej decyzji?

Idealny prezent wręczony na przyjęciu siostrze, przyjaciółce czy znajomej musi być przede wszystkim praktyczny. Nie warto decydować się na przedmioty zbędne, które będą jedynie zalegały w domu. Drobny upominek można wybrać z właściwie każdej półki cenowej, na bardziej ekskluzywne i droższe rzeczy dobrze jest złożyć się całą grupą. Wybierając prezent dla przyszłej mamy, należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak: jej preferencje, potrzeby, zainteresowania oraz samo podejście do macierzyństwa. Dobrym pomysłem jest też nawiązanie upominkami do jej zainteresowań – https://szumisie.pl/prezenty-na-babyshower/.

Upominek dla dziecka- polecane rozwiązania

Na przyjęciu Babyshower solenizantem jest dziecko, które nie długo przyjdzie na świat, jak i przyszła mama. Z tej okazji najczęściej goście decydują się jednak na prezent dla noworodka. Chętnie wybierane propozycje to:

 • przewijaki, leżaczki, krzesełka do karmienia- to podstawowe wyposażenie każdego domu spodziewające się przyjścia na świat małego człowieka. Zakup tych elementów najlepiej wcześniej uzgodnić z rodzicami, ponadto są one większym wydatkiem, a więc można się na nie złożyć większą grupą,
 • elektroniczne nianie i monitory oddechu- pomocne gadżety, które zapewniają maluchowi bezpieczeństwo, jak i spokój rodzicom,
 • grzechotki, miś szumiś i inne zabawki- oczywiście muszą być one bezpieczne dla noworodka i posiadać specjalne atesty,
 • karuzela- ciekawym rozwiązaniem jest zwłaszcza model z projektorem,
 • edukacyjna mata- to rewelacyjna zabawka stymulująca malucha, która zajmie go na dłuższy czas, zapewniając młodym rodzicom chwilę wytchnienia,
 • kocyki, pieluchy tetrowe, śliniaki, ręczniki- z pewnością takie tekstylia przydadzą się małemu dziecku, warto więc stworzyć z nich cały zestaw utrzymany w podobnej kolorystyce czy z ciekawym wzorem,
 • zapas pieluch- niezbyt oryginalny prezent, jednak niezwykle praktyczny,
 • ubranka dla dziecka- najlepiej w większych rozmiarach, maluchowi przydadzą się body, śpiochy, kaftaniki, skarpetki, czapki. Oczywiście wiele zależy od panującej pory roku. Można też zdecydować się na ładny kombinezon czy kurtkę niemowlęcą.

Prezenty na babyshower- co wybrać dla przyszłej mamy?

Upominek może być też wybrany specjalnie pod przyszłą mamę. W tym wypadku należy kierować się jej gustem i preferencjami. Być może od pewnego czasu podobała jej się jakaś torebka znanej marki, pojawiła się na rynku książka jej ulubionego autora, tudzież zachwycił ją zapach próbek perfum? Prezent dla kobiety powinien być przeznaczony tylko i wyłącznie dla niej. Ciekawymi propozycjami są:

 • zestaw ekskluzywnych kosmetyków,
 • biżuteria,
 • komfortowa koszula czy pidżama nocna,
 • bidon na ulubiony napój,
 • voucher do sklepu,
 • karta podarunkowa,
 • poduszka do karmienia.

Oryginalne prezenty na Babyshower

Nietypowym upominek będzie podarowany przyszłej mamie czas, w postaci karnetów na opiekę nad dzieckiem. Kobieta z pewnością doceni chwilę dla siebie, którą może spożytkować, jak tylko zechce. Inną propozycją jest wykupienie dla niej sesji ciążowej czy też sesji niemowlęcej, która będzie idealną pamiątką dla świeżo upieczonych rodziców.

Możliwość komentowania Prezenty na babyshower- co wybrać dla mamy, a co dla dziecka? została wyłączona