Zabawki dla dziecka

Kostka Rubika 2×2. Doskonała także dla dzieci!

Ułożenie kostki Rubika może być wyzwaniem. Właśnie dlatego dla początkujących stworzono kostkę posiadającą tylko cztery pola na jednej ściance, czyli konstrukcję 2×2. To doskonały pomysł na prezent dla dziecka!

Kostka Rubika 2×2 – mniej pól, równie dużo frajdy


Standardowa kostka Rubika posiada budowę określaną jako 3×3. Oznacza to, że na każdej ściance ma ona po 3 rzędy pól w pionie oraz w poziomie. Zatem jedna ścianka ma 9 pól. Celem łamigłówki jest ułożenie jej tak, aby na każdej ściance znajdował się tylko jeden kolor.

W przypadku kostki Rubika 2×2 https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Kostki-2×2/36 pól na ściankach jest mniej, czyli posiada ona 2 rzędy kolorowych pól w pionie oraz w poziomie. To duże ułatwienie w porównaniu z kostką 3×3, ale wcale nie oznacza, że kostka Rubika 2×2 jest bardzo prosta w rozwiązaniu!

Kostka Rubika 2×2 – także dla dzieci


Ograniczona liczba pól, czyli 4 zamiast 9, powoduje, że kostka 2×2 jest dobrym wstępem dla osób, które jeszcze nigdy wcześniej nie miały do czynienia z taką łamigłówką. Właśnie dlatego jest ona również rekomendowana dla dzieci.

Kostka o budowie 2×2 może być używana przez dzieci w wieku już od 3. roku życia. Uczy logicznego myślenia, planowania, a także cierpliwości, ponieważ wymaga czasu, aby ją poprawnie ułożyć. Dodatkowo, wspomaga rozwój zdolności motorycznych – zwinność palców oraz koordynację oko-ręka. Wobec tego może być bardzo dobrą zabawką wspierającą rozwój już od najmłodszych lat!

Możliwość komentowania Kostka Rubika 2×2. Doskonała także dla dzieci! została wyłączona